Рекомендуємо:
-
Блокада українського кордону. Агенти впливу РФ на захисті “національних інтересів” Польщі
Читати далі ⟶Тему протестів водіїв на кордоні з Польщею вже обговорювали багато разів, однак варто заглибитися в її деталі.
-
Китайський надрозум – все?
Читати далі ⟶Ми вже неодноразово піднімали тему високотехнологічного протистояння Китаю і США. І ось час знову поговорити про технологічну конкуренцію між ними. Тим більше для цього є кілька приводів.
-
Розширення ЄС та Україна
Читати далі ⟶5 жовтня в іспанській Гранаді пройде саміт Європейської політичної спільноти, основною темою якого буде подальше розширення ЄС. Тож цілком закономірно, що цими днями з’являються резонансі публікації у авторитетних джерелах.
Категорії
Intermarium OSINT-розслідування Ідеологія Інтерв'ю Інформація і пропаганда Воєнна сила Гібридна війна Економіка Енергія Есеїстика Культура Лікнеп Міжнародні відносини Національна безпека Переклади Польща Спецпроекти Тероризм Технології
AUKUS HIMARS Nord Stream-2 SpaceX Starlink weaponization ЄС ІПСО Ілон Маск Інтермаріум Балтика Британія Будапештський меморандум Готланд Емануель Макрон Зеленський Китай НАТО Навальний Німеччина ООН Польща Путін Рамштайн Росія США Спартц Трамп Україна війна газ зброя зерно мігранти нафта санкції терор хороший русскій цінності шпигунство штучний інтелект ядерна зброя інновації інтернет історія
-
Перша зернова і берлінська змова. Що відбувається між Україною і Польщею?
Нещодавно відбувались активні дискусії щодо майбутнього українсько-польських відносин. Каменем спотикання, як ми знаємо, став продаж зерна.
-
500 днів війни
Складно повірити, але від 24 лютого 2022 року пройшло вже 500 днів. Другий рік ми зустрічаємо вже зовсім іншою країною. Ми стали професійніші, впевненіші, стійкіші. Ми точно знаємо хто наші друзі, хто вороги, а хто намагається бути хорошим для всіх. Кожен раз ворог приносить нам все більше горя, його жорстокість лише зростає.
-
Z-Дірлевангер і фантомний біль війни
Ми відбудуємо міста і приберемо тіла з вулиць, але важливим є те, що відбуватиметься вже після, тобто правосуддя перехідного періоду. На жаль, правосуддя перехідного періоду повниться пастками і дилемами.
-
Кордони дна або нова глибоководна війна
9 липня 2023 розпочинається прийом заявок на отримання дозволу комерційної розробки океанського дна. Ця новина ховає в собі гігантську індустрію майбутнього, потенціал якої можна порівнювати з мільярдними ринками нафти і газу. Але мова не лише про гроші. На дні морському знайшлося місце великій політиці.
-
Інтермаріум і повоєнна Європа. Чи отримає Росія другий шанс?
Сьогоднішні ж події в Україні не лише переповнені ядерною риторикою Росії, але й реальною загрозою розширення географії бойових дій на територію НАТО, яка до 2014 року вважалась своєрідним острівцем безпеки.
-
Логічна помилка Заходу
Останні дні вся наша увага прикута до Китаю. Вірніше, до візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви. Експерти наввипередки озвучують версії розвитку подій. Вступ Китаю у гру явно підвищує ставки і може призвести до остаточного оформлення глобального розколу світу на Захід – Схід, демократія – автократія.
-
Сила інновацій
Російсько-українська війна в центрі уваги не лише військових і політиків, але й людей, що стоять за інноваціями. Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google, розмірковує над тим, яку роль інновації відіграють у сучасній війні та геополітиці загалом.
-
Інтерпол чи Кремлепол?
Як Росія використовує міжнародні організації для провадження політики терору. Але як і чому Росії вдається використовувати такий потужний інструмент, як Інтерпол, задля втілення своїх хворобливих планів щодо знищення опонентів?
-
Невмирущість політики великих держав
Річниця повномасштабного російського вторгнення в Україну спонукає до аналізу подій, що відбулися за цей рік. Найбільша війна в Європі з часів ІІ Світової війни сколихнула весь світ, поставивши складні питання. Чому навчив рік війни? Які уроки потрібно винести з неї?
-
Війна за novus ordo mundi
Війна за новий світовий порядок – novus ordo mundi. Той, хто виграє цю війну отримає право створювати новий світ за власними принципами. На перший погляд звучить дуже пафосно, проте саме це і відбувається зараз. І ми не сторонні спостерігачі процесу, а його безпосердні учасники. Адже головна битва цієї війни відбувається саме на нашій землі й саме ми є тим передовим загоном, що тримає першу лінію оборони.