Блокада українського кордону. Агенти впливу РФ на захисті “національних інтересів” Польщі

Блокада кордону

Тему протестів водіїв на кордоні з Польщею вже обговорювали багато разів, однак варто заглибитися в її деталі. Формальним приводом є  нібито порушення угоди України з ЄС. Протестувальники аргументують це тим, що українські водії обвалюють ринок, пропонуючи нижчі ціни за свої послуги.

Якщо проаналізувати вищезгадані події, то з’являються цікаві нюанси, які вказують на тих, хто саме зацікавлений у блокуванні руху українських вантажівок.

Слід зауважити, що Польща нині переживає політичну кризу, спровоковану парламентськими виборами. Уперше за тривалий період уряд PiS не зміг завести до Сейму достатньої кількості депутатів для формування більшості й відповідно створення уряду. Варто зазначити, що РФ дуже вдало вибрала момент для дестабілізації, який припав на пост-виборчу політичну кризу і зимовий період, коли інтенсивність бойових дій йде на спад і з’являються можливості для інформаційно-психологічного впливу на українське суспільство.

У депутатів Конфедерації, варто відзначити, химерне поєднання українофобії з одночасним внесенням у свої виборчі списки людини з України, яка підтримує РФ. Проросійські сили у Польщі не можуть відкрито сказати, що діють в інтересах РФ, тому активно користуються димовою завісою під назвою “національні інтереси”.

Дуже цікаво як саме поєднується польський національний інтерес із ініціативою Конфедерації блокувати рух українських вантажівок, зокрема, гуманітарних та військових вантажів, необхідних для ефективного протистояння російській агресії.

Ще однією ознакою російського сліду є приєднання до блокади Словаччини, де нещодавно переміг проросійський кандидат. Цілком прогнозованою є поширення блокади і на угорський кордон, де вже утворились затори.

Як на спонтанний страйк, то дана ситуація виглядає аж надто добре організованою і по часу ідеально грає на користь РФ. Через територію Польщі проходять усі військові та гуманітарні вантажі від союзників. До того ж збитки від блокади вже дійшли до 400 мільйонів євро. Ситуація нагадує зернову блокаду, завдяки якій РФ намагалась досягти поступок зі сторони України.

Цього разу Москва вирішила працювати одразу за кількома напрямками:

 • Обстрілювати українську критичну інфраструктуру протягом усієї зими
 • Блокувати рух українських вантажівок руками своїх агентів впливу
 • Поширювати політичну кризу у Польщі на решту країн ЄС

Ситуація однозначно не залишиться поза увагою відповідних органів ЄС й знову приведе до з’ясування стосунків замість того, щоб організовувати протидію РФ.

Ситуація ускладнюється тим, що діючий прем’єр Польщі Матеуш Моравецький, ймовірно, не зможе сформувати уряд. Будь-які його ініціативи зустрінуть спротив опозиції, яка має сильніший вплив у Сеймі. Таким чином, процедуру формування уряду доведеться почати наново. Для нас це означає, що протести триватимуть, доки польська влада не зможе сфокусуватися на проблемі і присвятити достатньо часу пошуку рішення спільною з Україною. Фактично РФ знову провертає той же трюк, що й завжди: максимально використовує демократичні механізми, щоб у подальшому ліквідувати демократію.

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.