From Russia with love – Шенгенська зона російського тероризму

From Russia with love

15 грудня у Польщі відбулись одразу три резонансні події, пов’язані з Україною:

В цій історії може бути дві версії, адже вибухнула граната від гранатомета. Тому не варто виключати ситуації, що генерал отримав в подарунок бойову гранату. Однак, залишається відкритим питання, як вона була приведена в дію.

На це питання відповісти доволі складно, адже в ЗМІ не уточнюють, від якого саме гранатомета була граната. Якщо це був ВОГ-17 чи граната від РПГ, то достатньо було би звичайного падіння, щоб стався вибух. Однак перед пострілом з РПГ потрібно для початку зняти запобіжник-ковпачок з самого заряду і висмикнути чеку за стрічку. Тоді заряд готовий до використання. В реальності його вибух не залишив би від генерала мокрого місця, але той чудом вижив.

Якщо ж падіння не було, то версія з терактом більше, ніж ймовірна. Подарунок генерал Шимчик отримав від українських колег під час робочого візиту в Україні, котрий відбувався 11-12 грудня. Вочевидь, росіяни вирішили таким чином передати “привіт” полякам і таким чином налаштувати передусім польське суспільство проти підтримки України.

Беручи до уваги те, наскільки сильно Польща підтримує Україну, а також голосування в Сеймі за визнання Росії державою-спонсором тероризму, то кінцевий бенефіціар тут лише один. Якщо ж причиною вибуху є звичайна дурість і легковажне ставлення до вибухонебезпечних предметів, то українські представники силових структур зробили російській пропаганді величезний подарунок.

Насторожує в цій історії точність дати, в яку стався вибух, а також теракт в українському посольстві в Мадриді, який мав місце два тижні тому.

Заперечувати факт, що генерал Шимчик отримав пакунок в Україні, немає сенсу. Але залишається відкритим питання мотиву українців. Лише ідіот буде підривати найближчих союзників ще й після робочого візиту. Простіше було би інсценувати нещасний випадок десь у прифронтовій зоні, а не чекати дати голосування, яке також в інтересах України.

На російський слід також вказує те, що ситуація в Головному управлінні поліції Варшави вже має певний почерк і мова тут не про вибух в Мадриді 30 листопада.

Аналізуючи всю ситуацію, можна сказати, що Росія продовжує не лише систематично порушувати міжнародне право, але й пишатися цим, демонструючи всьому світу, що Путін не боїться НАТО і готовий й надалі продовжувати війну і вбивати, як звичайних людей, так і президентів з генералами країн ЄС та Північно-Атлантичного альянсу. НАТО ж у відповідь лише повторює, як мантру те, що треба більше підтримувати Україну, але альянс продовжить уникати прямої конфронтації.

Замах на життя польського генерала це вже напад і привід для застосування статті альянсу про колективну оборону чи треба, щоб у варшавський палац культури влетіли два боїнги Аерофлоту? Палац Культури – не вежі близнюки, але чомусь саме після того, як вони компактно склались в самому центрі Нью-Йорка, то Осаму Бін Ладена всі одноголосно визнали терористом і почали на нього полювання.

Теги:

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.