Росія без зв’язку. Китайський привіт

Росія без зв'язку. Китайський привіт

Китайці, як завжди, ведуть хитру політику. Huawei закрила вже 4 офіційні роздрібні магазини у Росії з аргументацією про зниження попиту та через брак продукції на складах. У майбутньому планує продовжувати скорочувати мережу (всього було 19 магазинів).

Компанія офіційно не оголошувала про свій вихід з РФ, однак її представники перестали відповідати на будь-які запити щодо поставок до Росії. Працівників відправили у безстрокові відпустки.

Закриття роздрібних магазинів Huawei це лише вершина айсбергу. Навіть якщо росіяни залишаться без мобільних телефонів, місцеві кулібіни щось придумають. Та й контрабанду ніхто не відміняв. Значно серйозніший крок китайці зробили напередодні.

Huawei зупинила продаж телекомунікаційного обладнання в Росію та припинила контакти з російськими компаніями.

Які наслідки це може мати?

Поясню на пальцях. Обладнання, яке забезпечує мобільний зв’язок – все для станцій, вишок та інша супутня техніка виробляється кількома компаніями в світі: Nokia, Ericsson та Huawei. Перші дві відповідно до санкцій припинили постачання до РФ. А ось Huawei офіційно до санкцій не доєднався, але de facto припинив постачання.

Нагадаю, що в Китаї такі рішення узгоджуються з вищим політичним керівництвом Піднебесної. Так, компанії Lenovo Group, Xiaomi, DJI Technology вже зупинили свої поставки в Росію та й в принципі є негласна команда згортати китайський бізнес в РФ.

Такі неофіційні санкції від Китаю – це смертний вирок системі телекомунікації Росії. Якийсь час вони ще зможуть протягнути на старих запасах, але чим далі, тим буде гірше. Обладнання потребує постійного ремонту та обслуговування, особливо з суворим російським кліматом. Тож їх чекають не лише темні часи, але й тихі.

У відповідь, Міністерство цифрового розвитку РФ грозиться судовими позовами за невиконання контрактів. Однак, навіть великі штрафи не врятують ситуацію. Бо потрібне обладнання, а не гроші. Папірці не допоможуть подзвонити.

 • Ярослава Бірюк

  Засновник АЦ “Хімера”

  Закінчила факультет Дизайну Київського національного університету технологій та дизайну. Сертифікований спеціаліст з креативності – Professional in Creativity Certificate by UniCert®_GmbH. Понад 15 років досвіду роботи в ІТ та креативних індустріях.
  Член оргкомітету iForum ‒ найбільшої офлайн-конференції в Україні, присвяченій інтернету.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, інновації та технології, Problem Solving та прийняття рішень, ідеології та стратегеми, інформація та пропаганда, глобальні виклики і загрози.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.