Українське зерно і африканський газ: як Європа може зіскочити з газової голки РФ?

газова голка РФ

В порівнянні до Меркель, політика нового канцлера ФРН Олафа Шольца суттєво відрізняється.

На відміну від Шольца, за каденції якого, хоч і вимушено, але призупинили будівництво Північного Потоку-2, Меркель до останнього захищала даний проект.

На фоні нової військово-політичної кризи в Європі, країни-учасниці ЄС намагаються розпочати не лише процес диверсифікації джерел доставок енергоресурсів, але й прискорюють перехід на альтернативні джерела енергії.

Так, після нового вторгнення РФ Північний Потік-2 згорнули як проект.

Згортання Nord Stream-2 не вирішило проблеми залежності Євросоюзу від російського газу, а введенню нафтового ембарго чинить спротив ряд країн.

🇭🇺Зокрема проти введення санкцій виступає Угорщина

Президент Сенегалу заявив про готовність постачати газ до Європи, а німецький канцлер пообіцяв всебічне сприяння у вирішенні продовольчої кризи.

цьому сенсі Україна повинна максимально включитися в переговорний процес, щоб посприяти не лише у вирішенні світової продовольчої кризи, але й також знизити енергетичний вплив РФ на Європу.

 • Чим більше Євросоюз диверсифікує джерела доставки енергоресурсів, тим менше Москва зможе впливати на європейську зовнішню політику.
 • Залежність Європи від російського газу дозволяє Кремлю фінансувати війну в Україні, незважаючи на санкції.
 • Чим більше російської нафти в Європі, тим довше російські війська зможуть вбивати українців.

Серед значної частини українців таких підхід може викликати спротив.

Лукашенко є співучасником Путіна у розв’язанні війни, однак такий підхід Вашингтона дозволяє зменшити вплив Москви на Мінськ і суттєво знизити шанс росіян відкрити Україні ще один фронт.

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.