Візит Шольца, Макрона і Драгі – висновки про східноєвропейську політику ЄС

Візит Шольца, Макрона і Драгі

Не будемо знову нагадувати цитати Емануеля Макрона про те, що “не можна принижувати Росію”, а події в Бучі вимагають ретельного розслідування.

Під час вже повномасштабного вторгнення імпорт Німеччини з РФ виріс на 77,7%. Це наслідок зростання цін на російські енергоресурси, спричинений санкціями, однак це демонструє, наскільки ФРН залежна від Росії.

Найбільшим у світі покупцем російського газу залишається Німеччина

Не відстає також Італія, котра під час нової фази війни з Росією стала найбільшим імпортером російської нафти.

Продовжує купувати російську нафту з газом й Франція, чий імпорт з РФ становив €1.44 млрд у березні 2022 року

Вочевидь, єврокомісари і окремі лідери хочуть грати в довгу.

До 2030 року Росія вже може вийти на адміністративний кордон ЄС, якщо зважати на те, як довго Україна отримує обіцяну зброю. Попри обіцянки Шольца дати Україні зброю і відмовитися від російської нафти, можна помітити цілком протилежну тенденцію. Тема німецької зброї для України вже стала мемом.

Варто зазначити, що Євросоюз не єдиний покупець російської нафти, яка є основним джерелом доходу підсанкційної економіки РФ.

Тут і виникає ряд логічних запитань:

Сьогодні Україна може запропонувати НАТО свої стандарти, бо жодна з армій НАТО не бувала у відкритому зіткненні з РФ.

Афганістан – це не Донбас

Існує принципова різниця між війною в країні, що повністю залежна від гуманітарної допомоги Заходу і нафто-газовою державою, котра має ядерну зброю.

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.