Візит Анджея Дуди до Києва і компроміси з Путіним від Макрона

Візит Анджея Дуди

Вже три місяці триває відкрита війна Росії проти України, в той час як в Євросоюзі немає одностайної позиції щодо нафтового ембарго та подальших відносин з Москвою.

Замість того, щоб продовжувати санкційний тиск в тих сферах, котрі дозволяють РФ фінансувати війну, окремі країни-учасниці намагаються знайти компроміси з Путіним.

Як відомо, Емануель Макрон закликав Зеленського поступитися суверенітетом України, щоб дозволити Путіну “зберегти обличчя”.

Фактично Макрон сказав Зеленському зробити те, що рекомендував зробити Саркозі Грузії у 2008 році.

Грузія поступилась суверенітетом, втілюючи план Медведєва-Саркозі

Це було сигналом для Путіна, що Європа ніяк не реагуватиме на агресивну політику Росії по відношенню до її сусідів.

Через 6 років Путін напав на Україну, намагаючись створити ілюзію громадянської війни.

Що ми бачимо сьогодні?

Французи, попри те, що Москва вже не приховує факту агресії, хочуть допомогти Путіну “зберегти обличчя” і категорично проти вступу України до Євросоюзу.

Одночасно вони кажуть про чергове “нове об’єднання”, вочевидь на зразок мертвонародженого Східного Партнерства, в яке вступить Україна.

Як бачимо, риторика офіційного Парижу мало в чому змінилась.

Так, були введені санкції, є поставки зброї і гуманітарної допомоги, але відсутня політична воля нарешті покінчити з Путіним.

Діаметрально протилежною є позиція президента Польщі

Під час свого візиту до Києва президент Польщі Анджей Дуда сказав наступне:

“Україна має бути відбудована насамперед за кошти агресора, такі вимоги історичної справедливості. За кошти РФ, яка напала на Україну, яка нищить будинки, нищить українську промисловість, краде українське збіжжя, вбиває людей”

В цей же час Емануель Макрон закликає світ врахувати інтереси Путіна, щоб не повторити Версалю.

“Жодна зі сторін не повинна бути принижена чи ізольована, як це сталося з Німеччиною у 1918 році”,

– заявив Макрон

Перед цим він і держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон заявляли, що для вступу України до Євросоюзу знадобиться 15-20 років.

Висновок лише один:

Франція і Німеччина, незважаючи на відкриту агресію і воєнні злочини РФ в Україні, не відмовилися від своїх спроб повернути Росію до клубу цивілізованих держав.

Коштом життів українців звичайно ж.

Щодо РФ, то вона має бути максимально принижена, демілітаризована і поділена на незалежні держави.

Висновки необхідно робити не з Версалю, а з Нюрнберга, бо саме відсутність міжнародного трибуналу над комуністами призвела до того, що сьогодні ми маємо нову війну в центрі Європи.

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.