Полк “Азов” – новий “Бабай” росіян, або чому Орвелл мав рацію

Полк "Азов" - новий "Бабай" росіян, або чому Орвелл мав рацію

До 2014 року і протягом всього російсько-українського конфлікту росіян лякали ОУН-УПА і Степаном Бандерою. І хоча порівняно зі Сталіном кількість росіян, вбитих УПА – це крапля в морі, тим не менш українських повстанців перетворили на головну страшилку в пропаганді СРСР, а потім й сучасної Росії.

В своїх історичних оцінках росіяни завжди були алогічні.

Полк “Азов”, котрий активно воював з російською армією, до кінця утримуючи Азовсталь, можна порівняти з УПА. Українські повстанці воювали з всією репресивною машиною Радянського Союзу, не маючи надсучасного озброєння.

16 травня, коли розпочалась евакуація захисників Азовсталі, вони були перевезені до шпиталів і слідчого ізолятора. Навіть зараз, коли йдуть перемовини про обмін, а особовий склад і командування ОЗСП НГУ “Азов” de facto в російському полоні, росіяни продовжують боятись українських воїнів.

Росія створює антиутопію Орвелла не лише вдома, а й на окупованих територіях.

 • За російською армією завжди слідують руйнування, смерть і сльози, але кожен російський окупант впевнений, що несе мир
  (Війна – це мир)
 • Всі війни Росії ідуть під гаслом визволення, але закінчуються рабством для “визволених” (рабство – це свобода)
 • Будь-які незалежні ЗМІ та джерела інформації в Росії, окрім офіційної пропаганди, ліквідували (незнання – це сила)

Є лише “русский мир” замість “ангсоцу”, а також поліція думок і Старший брат в постаті Путіна.

Суть будь-якого режиму в тому, що його пропаганда тримається на образі ворога. Режим бореться спочатку проти всюдисущих фашистів, потім бандерівців, а тепер місце перших і других зайняли азовці. Росія з радістю би вбила полонених захисників Азовсталі, але тоді вона втратить сенс власного існування.

Зникне той ворог, якого вони самі ж собі створили. Місто вщент зруйноване, але окупаційна адміністрація Маріуполя шукає азовців серед цивільного населення навіть після того, як всі федеральні канали оголосили, що “нацбаты сдались в плен”.

“Проли” повинні збиратися перед екранами в своїх халупах на двохвилинки ненависті, запиваючи їх кавою “Победа” з сахарином, а їх головною думкою має бути “Слава Богу, что не так, как на Украине”.

ОУН-УПА боялися мертвими, азовців бояться навіть в застінках.

Доля раба жити у вічному страху.

Раб не той, на кого одягнули кайдани, а той, хто хоче мати власних рабів.

Теги:

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.