Рамштайнська коаліція або новий союз для ІІІ Світової війни

Рамштайнська коаліція

Вторгнення в Україну в російському пропагандистському наративі пояснюється захистом від розширення НАТО на Схід. 

У їхньому розумінні саме Росія є жертвою в даній ситуації, тому єдиний можливий варіант захисту для них – напасти на нацифіковану Україну та ліквідувати загрозу фізично. Україна для них є частиною їх “русского мира” (слід зазначити, що межі цього “мира” всередині самої України постійно змінюються в російському трактуванні – то Новоросія, то Малоросія, то по Дніпру, то все, крім Галичини та Закарпаття), яку слід повернути в лоно рідної імперії.

В цій російській доктрині є велика онтологічна помилка – світ змінився, а з ним і правила будівництва імперій. Нові імперії мурують економічними цеглинами і зшивають нитками альянсів. Часи прусської ідеї тотальної війни вже в минулому. Після двох руйнівних світових воєн цивілізований світ переносить протистояння у віртуальні світи. А застосування грубої сили носить точковий, локальний характер на території третіх країн, поза межами Цивілізації.


Після Холодної війни світові концепції безпеки змістилися в напрямку боротьби з тероризмом. Бо початок нової війни між ядерними державами свідчить про явне безумство ініціатора. Тому ми вже почали забувати що таке глобальні коаліції проти конкретного ворога.

Скажу страшну річ: але якби не було цього російського нападу на Україну, то його слід було би вигадати. Бо ніщо так не кристалізує цінності та не єднає як спільний ворог. Росії потрібно подякувати. Завдяки її агресії світ прокидається зі сплячки десятиліть достатку і спокою та відкриває очі на нову реальність. 

Зіткнення цивілізацій: Росія, яка тягне в темний антисвіт минулого та Інший світ, який будує мости в майбутнє. Світ явно знаходиться в передчутті нової Світової війни. Старі організації давно вже показують свою неефективність та неактуальність. Саме час будувати нові альянси. 

Процес утворення малих союзів та стратегічних партнерств йде повним ходом. Згадаємо вже започатковані вісь Лондон-Варшава-Київ, Люблінський трикутник, AUKUS та нові можливі альянси, приміром Інтермаріум. 


Зустріч на базі Рамштайн 26 квітня 2022 є не просто нарадою для реагування на російське вторгнення в Україну. 

Зустріч глав оборонних відомств понад 40 країн на авіабазі Рамштайн фактично засвідчила створення антипутінської коаліції, метою якої є перемога України у війні з Росією. Це нова безпекова архітектура світу.

Колишній постпред України при ООН і експосол України в США Володимир Єльченко так прокоментував цю зустріч:

“Я в цьому бачу дуже просту, але дуже важливу для України річ – це фактично створення антипутінської коаліції… Це свідчить про те, що назад дороги від цієї боротьби немає. Це мені нагадує – з певною натяжкою, бо це були інші історичні обставини, – антигітлерівську Тегеранську конференцію 1943 року, на якій уже почали домовлятися, що буде після того, як фашистська Німеччина буде переможена і яким буде світ після війни.”

За ініціативи США в особі Міністра оборони Ллойда Остіна зустрічі у Рамштайні стануть регулярними – щомісяця. 

Вже на першій зустрічі було ухвалено ряд ключових рішень:

 • Міністерство оборони США створило центр управління для координації постачання та оптимізації доставки військової допомоги Україні у німецькому Штутгарті, в зоні відповідальності Європейського командування США.
 • Створення Консультативної раду з питань оборони України, яка б діяла на постійній основі і пришвидшувала отримання зброї та покращувала логістику процесу.
 • Домовленість про початок переведення ЗСУ на натівські калібри озброєнь.
 • Розпочати навчання українських військових закордоном, при чому, навіть, на тих системах озброєнь, щодо яких не ухвалено політичних рішень про передачу.

Нагадаю, що саме після Рамштайн-1 почав діяти закон про ленд-ліз для України.

23 травня відбулася вже друга зустріч у такому форматі. Рамштайн-2 приніс Україні нові поставки важкого озброєння, серед іншого було отримано підтвердження щодо посилення берегової оборони, зокрема, йдеться про пускові установки і протикорабельні ракети Harpoon.

Міністр Ллойд Остін ІІІ: на зустрічі країни оголосили про нові способи підтримки, які можуть стати game changing у цій війні. 

Гадаю, незабаром ми побачимо на власні очі результати нової коаліції. 

Наостанок процитую нашого Міністра оборони Олексія Рєзнікова за підсумками зустрічі:

“«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України. Тішить, що кількість країн-учасниць збільшується, серед континентів не представлена тільки Антарктида”

Карта нового світу після Росії чи точніше без Росії малюється сьогодні, поки без пінгвінів. Можливо вони доєднаються до наступної червневої зустрічі.

 • Ярослава Бірюк

  Засновник АЦ “Хімера”

  Закінчила факультет Дизайну Київського національного університету технологій та дизайну. Сертифікований спеціаліст з креативності – Professional in Creativity Certificate by UniCert®_GmbH. Понад 15 років досвіду роботи в ІТ та креативних індустріях.
  Член оргкомітету iForum ‒ найбільшої офлайн-конференції в Україні, присвяченій інтернету.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, інновації та технології, Problem Solving та прийняття рішень, ідеології та стратегеми, інформація та пропаганда, глобальні виклики і загрози.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.