Макрон проти приниження Росії

Макрон проти приниження Росії

Конфлікт Росії і України триває з 2014 року, однак віра окремих європейських лідерів в демократизацію РФ залишається такою ж непохитною, як і після закінчення Холодної Війни.

Одним з них є президент Франції Емануель Макрон

В 2014 році Франція відмовилась продавати росіянам містралі лише через сильний дипломатичний та суспільний тиск.

В 2022 році весь світ став свідком злочинних дій РФ в Маріуполі, а також інших містах. В тому числі французькі експерти прибули розслідувати воєнні злочини росіян в Бучі, Ірпіні та Бородянці.

Тим не менш, як бачимо, цих фактів недостатньо, щоб остаточно перестати вірити в те, що Росія ніколи не змінить своє відношення до України.

Спочатку президент Франції Емануель Макрон закликав Зеленського поступитися суверенітетом, щоб Путін “зберіг обличчя”.

Далі він стверджує, що жодна зі сторін не повинна бути принижена, як це було з Німеччиною в 1918 році.

“Жодна зі сторін не повинна бути принижена чи ізольована, як це сталося з Німеччиною у 1918 році”, наголосив французький президент

Окрім його скандальної заяви, що українці і росіяни братські народи, він знову, тобто вже вдруге, заявив, що в жодному разі не можна принижувати Росію.

“Ми не повинні принижувати Росію, щоб у день, коли припиняться бойові дії, ми могли побудувати вихідний пандус дипломатичними засобами”,

– сказав Макрон.

Проблема в тому, що сам факт визнання росіянами своїх злочинів на території України, буде сприйматися як приниження. Особливо якщо це стосуватиметься питань деокупації Донбасу з Кримом, а також повернення до кордонів перед 24 лютого 2022. Про такі речі, як міжнародні трибунали, видача воєнних злочинців і виплата репарацій навіть не йдеться. Макрон або не розуміє політичної логіки РФ, або займається непрямим лобіюванням інтересів Москви в Євросоюзі.

Якось інакше такі заяви президента Франції сприймати складно.

Якщо коротко, то Франція в постаті Макрона пропонує не принижувати Росію за рахунок приниження України.

Всі злочини росіян в Україні не мають значення, головне, щоб заводи Renault i Peugeot продовжували свою роботу на території РФ. І якщо для цього необхідно принизити Україну, як в 2008 році принизили Грузію, то для Емануеля Макрона такий сценарій цілком прийнятний.

 • Владислав Ковальчук

  Засновник АЦ “Хімера”

  Випускник Варшавського Університету Суспільно-Гуманітарних Наук (University of Social Sciences and Humanities) факультету міжнародні відносини. Має ступінь магістра за спеціалізацією Національна Безпека, виданий Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.
  Раніше один з організаторів щорічних конференцій і постійний аналітик Intermarium Support Group.

  Сфера наукових інтересів:
  Міжнародні відносини, правосуддя перехідного періоду, боротьба з тероризмом, асиметричні конфлікти, війна з наркотиками, діяльність спецслужб.

Обговорити публікацію можна в нашому телегам-чаті:


XIMERA не несе відповідальності за наслідки публікації та використання матеріалів, розміщених на сайті в інших джерелах. Думка авторів публікацій, коментарів, розміщених на наших сторінках, може не збігатися з думками і позицією Центру.
Цитати подано зі збереженням оригінальної орфографії та пунктуації.